Zavolejte nám
+420 775 968 138

O cimbálovce muzice

O cimbálové muzice

Naše cimbálová muzika byla založena na jaře roku 2015. Každé začátky bývají těžké a u nás to nebylo jiné. První sestava se ustálila ve složení: Prim, David Šinderbal – vedoucí a zakladatel muziky, který působil i v jiných souborech. Pochází ze Slovácka, a proto naše muzicírování „voní Dolňáckem“. Viola, Martin Florián – újezdský rodák, manažer a kreativec naší muziky. Rosťa Bednář, basa – původem z Brna, basista a „kasista“ muziky. Katka Eliášová, housle – újezdská stárka, jedna z nejmladších a nejkrásnějších v naší muzice. Tomáš Kaválek – rodilý Východočech holdující původně jiným žánrům, který však po přestěhování do Újezdu folkloru totálně podlehl. Po tom, co jsme se našli, začalo období poctivého zkoušení. Od té doby se scházíme dvakrát týdně, aby naše hraní k něčemu vypadalo.

V průběhu času se k našemu souboru přidala cimbalistka Miluška Moravcová. Po prvním roce tvrdé práce jsme začali hrávat na vystoupeních v Újezdě a okolí. Hráli jsme na přehlídkách folklorních souborů, na narozeninových oslavách, svatbách, na předhodových zábavách nebo koštech vín. Ostatně dobrá písnička má k dobrému vínečku velmi blízko a jedno bez druhého není ono.

Abychom folklor podporovali i jinak než jen hraním, snažíme se stát i součástí komunitního života v naší obci, hráváme proto třeba na svatého Martina vinařům, na živém betlémě, chodíme po štěpánské koledě, na Velikonoce na šmigrust s FS Hruška, hráváme na Babských i Petropavlovských hodech. Navíc jsme v roce 2017 rekonstruovali újezdský kroj, ve kterém nyní běžně vystupujeme.

Nejnovější změnou u naší muziky jsou další dva členové, o něž jsme se rozrostli. Jedná se o rodilého Valacha Jakuba Vaculíka, který hraje na cimbál a houslistku, tercářku, Lenku Halovou, která doplnila muziku skvělou hrou na housle a svým výjimečným hlasem.

Nejnovější dění našeho hudebního života můžete sledovat na našem FACEBOOKU.